Megkezdődött a vadászati szezon, körültekintően kell az erdőket járni
- Környezetvédelem
- 2025. szeptember 16.
- 0
Az EGERERDŐ Zrt. tájékoztatja az erdőjárókat, hogy a gímszarvasok párzási időszakával szeptemberben megkezdődött a vadászati szezon, mely február végéig tart.
Ebben az időszakban a vadállomány nyugalmának és a vadászat sikerességének biztosítása érdekében kérik az erdőlátogatókat, hogy kirándulásaikat reggel 9 és délután 3 óra közötti időszakra tervezzék, illetve hogy ne hagyják el a kijelölt turistautat.
Felhívják a figyelmet továbbá, hogy egyéni vadászatok és a téli társas vadászatok a zrt. által kezelt állami erdőterületen bárhol előfordulhatnak. A vadászati idény során tervezett társas vadászatokról a zrt. facebook oldalán (facebook.com/egererdo) adnak további tájékoztatást.
Forrás: EGERERDŐ Zrt.
- Tényleg kiszáradhat a Velencei-tó? Egyre aggasztóbb a helyzet
- Ez a növény egyszerre gyomelnyomó, talajjavító és méhcsalogató
- Holtágakba és védett területekre érkezik a víz – országos program zajlik
- Vidéki élet: álom vagy kompromisszum? Amit költözés előtt tudni érdemes
- Meglepő felfedezés: a mangroveerdők természetes víztisztítóként működnek
- Néhány apró változtatással igazi természetbarát kertet hozhatsz létre
2026. június 6.
Döbbenetes mennyiségű illegális szemét került elő az erdőkből
2026. június 3.