Magyarország is csatlakozott az európai erdők védelmét erősítő nyilatkozathoz

Megosztás:
Forrás: Pixabay

Magyarország is aláírta a Stockholmi Miniszteri Nyilatkozatot, amely az európai országok együttműködését erősíti az erdők megőrzése és a fenntartható erdőgazdálkodás érdekében.

A dokumentumhoz összesen 31 ország csatlakozott az Európai Erdők Védelméről Szóló Miniszteri Konferencia tizedik ülésén.

A résztvevők szerint az erdőket fenyegető problémák – köztük a klímaváltozás, a biodiverzitás csökkenése, az erdőtüzek, valamint a kártevők és betegségek terjedése – nem állnak meg az országhatároknál. Hatékony kezelésükhöz ezért összehangolt nemzetközi fellépésre van szükség.

Tudományos alapokon erősítenék az erdővédelmet

Az aláíró államok vállalták, hogy tapasztalatcserével, közös programokkal és tudományos eredményekre épülő szabályozással támogatják az európai erdők védelmét. A nyilatkozat központi célja a fenntartható erdőgazdálkodás megerősítése, amelynek az ökológiai, gazdasági és társadalmi szempontokat egyaránt figyelembe kell vennie.

Kiemelt figyelmet kapott az erdei élővilág sokféleségének megőrzése, a faipar fenntartható működése, valamint az egyre gyakoribb és súlyosabb erdőtüzek megelőzése. A konferencia résztvevői hangsúlyozták, hogy a tüzek gyors terjedése miatt ezen a területen különösen fontos az országok közötti együttműködés.

A Stockholmi Miniszteri Nyilatkozathoz az Európai Unió tagállamai mellett többek között Albánia, Törökország, Ukrajna, Norvégia és az Egyesült Királyság is csatlakozott. A kezdeményezés célja, hogy az európai erdők a növekvő környezeti terhelés ellenére hosszú távon is megőrizhessék ökológiai és gazdasági szerepüket.

Forrás: Green.hu

Megosztás:

Vélemény, hozzászólás?

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük