Vízpótlás kezdődött a gemenci erdőben
- Környezetvédelem
- 2025. augusztus 15.
- 0
A társaság közleményében azt írta, a Dél-Dunántúli Vízügyi Igazgatóság a bédai, az Alsó-Dunamenti Vízügyi Igazgatóság a karapancsai, a Közép-Dunántúli Vízügyi Igazgatóság a Sió melletti gógai és borrévi erdőtömb vízpótlását kezdte meg.
A műveletet szivattyúval, illetve gravitációs vízbevezetéssel végzik, a vízpótlás feltétele a Duna 400 centimétert meghaladó vízszintje
– tették hozzá.
Kitértek arra, hogy a legértékesebb hullámtéri erdőterületeken, ahol a folyó szétterülése mindig többlet vizet jelent az élővilágnak, a víz visszatartására lenne szükség fenéklépcső, fenékküszöb, zsilipek kiépítésével. Ezekről egyeztetés kezdődött az Országos Vízügyi Főigazgatósággal.
Azt írták, az egyre kiszámíthatatlanabb és ritkább dunai árvizek, a folyó alacsony vízállása, illetve az évek óta tartó, szélsőségesen száraz és forró időjárás miatt az erdők száradása nemcsak a Gemenc Zrt. által kezelt domb- és homokvidéki területeken, hanem a legértékesebb hullámtéri és ármentett területeken fekvő erdőkben is fokozottan jelentkezik. A vízpótlás a tulajdonosi jogokat gyakorló Agrárminisztérium által meghirdetett Vizet a tájba! program keretében végzik – közölte az erdőgazdaság.
- Kevesebb ritkítás, rendezettebb vetés – így segíthet a vécépapírguriga
- A holtfák rejtett lakója: így segíti a természetet az orrszarvúbogár
- Világszinten is egyedülálló természetvédelmi siker Magyarországon
- Döbbenetes mennyiségű illegális szemét került elő az erdőkből
- Hasonlítanak, mégis egészen más az életük – rózsabogár vagy zöld cserebogár?
- Már most készülnek az alacsony vízállásra: úszó vízkivételi mű került a Tiszára
2026. június 13.
Kisebb döntések, nagyobb változás: így alakulhat át Európa étrendje
2026. június 12.
Átalakíthatja az autózást az E20-as benzin megjelenése
2026. június 12.
Nem lesz elég, hogy „lebomló” – szigorodnak a biohulladék szabályai
2026. június 11.