Több mint 10 tonna hulladék tűnt el a Tisza-tóról – véget ért a VII. PET Kupa
- Jó hírek, Környezetvédelem
- 2026. június 16.
- 0
Több mint 10 tonna hulladékot gyűjtött össze 22 csapat a VII. Tisza-tavi PET Kupán, ahol a kitartás és az összefogás is főszerepet kapott.
Véget ért a VII. Tisza-tavi PET Kupa, amely idén is megmutatta, hogy a természetvédelem mögött rengeteg munka, kitartás és közösségi összefogás áll. Az idei eseményen 22 csapat vett részt, és együtt több mint 10 tonna hulladékot gyűjtöttek össze, ezzel jelentősen csökkentve a Tisza-tó környezetterhelését.
A résztvevőknek nemcsak a feladattal kellett megküzdeniük. A változékony időjárás is próbára tette őket: égető napsütés, eső és erős szél mellett dolgoztak napokon át a közös célért.
A Közép-Tisza-vidéki Vízügyi Igazgatóság csapata ezúttal gyerekekkel közösen vett részt a megmérettetésen, és az összesítésben a 16. helyen végzett. Az eredményeknél azonban talán még fontosabb az, amit az esemény évről évre megmutat: hogy sok apró erőfeszítés együtt nagyon is látványos változást tud hozni.
Forrás: Közép Tisza vidéki Vízügyi Igazgatóság – Kötivizig
- Nem mind darázs, ami csíkos
- Több mint 10 tonna hulladék tűnt el a Tisza-tóról – véget ért a VII. PET Kupa
- Olvadó jég, változó világ – mit mutatnak a legfrissebb adatok a krioszféráról?
- Madarak, teknősök, védett fajok is érintettek az elhagyott horgászeszközök miatt
- Új madáreltérítő eszközök segítik a vándormadarak biztonságát Magyarországon
- Most a fiatal fákon a sor: egyszerű módon segíthetsz a nyári szárazság idején
2026. június 22.
Nem is hinnéd, milyen gyönyörű bogarak élnek Magyarországon
2026. június 22.
Kánikulában sem kell feladni – így maradhat élhető és zöld a kert
2026. június 21.