Több mint 10 tonna hulladék tűnt el a Tisza-tóról – véget ért a VII. PET Kupa

Megosztás:
Forrás: Közép Tisza vidéki Vízügyi Igazgatóság - Kötivizig

Több mint 10 tonna hulladékot gyűjtött össze 22 csapat a VII. Tisza-tavi PET Kupán, ahol a kitartás és az összefogás is főszerepet kapott.

Véget ért a VII. Tisza-tavi PET Kupa, amely idén is megmutatta, hogy a természetvédelem mögött rengeteg munka, kitartás és közösségi összefogás áll. Az idei eseményen 22 csapat vett részt, és együtt több mint 10 tonna hulladékot gyűjtöttek össze, ezzel jelentősen csökkentve a Tisza-tó környezetterhelését.

A résztvevőknek nemcsak a feladattal kellett megküzdeniük. A változékony időjárás is próbára tette őket: égető napsütés, eső és erős szél mellett dolgoztak napokon át a közös célért.

A Közép-Tisza-vidéki Vízügyi Igazgatóság csapata ezúttal gyerekekkel közösen vett részt a megmérettetésen, és az összesítésben a 16. helyen végzett. Az eredményeknél azonban talán még fontosabb az, amit az esemény évről évre megmutat: hogy sok apró erőfeszítés együtt nagyon is látványos változást tud hozni.

Forrás: Közép Tisza vidéki Vízügyi Igazgatóság – Kötivizig

Megosztás:

Vélemény, hozzászólás?

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük