Télen is marad a nyári vízszint a Nagykunsági-főcsatornán
- Környezetvédelem
- 2025. október 22.
- 0
A vízhasznosítási idényen túl is marad a Nagykunsági-főcsatorna 725 centiméteres nyári üzemvízszintje - közölte a Közép-Tisza-vidéki Vízügyi Igazgatóság.
A Közép-Tisza-vidéki Vízügyi Igazgatóság a vízkészletek megőrzése érdekében a Nagykunsági-főcsatornán, illetve annak Keleti-ágán a vízhasznosítási időszakon túl is a nyári vízszinttartási üzemrendet alkalmazza. Az így, tározással rendelkezésre álló 10,8 millió köbméter segíti a vízhiányos állapot kezelését, a talajvízkészlet növelését a beszivárgás révén, egyúttal felkészülés az elkövetkező időszakban jelentkező mezőgazdasági és ökológiai vízigények kielégítésére. Ez pedig kedvező hír a Nagykunsági-főcsatornán horgászóknak is, a több víz ugyanis több halat jelent.
Idén a Nagykunsági-főcsatorna I. bögéjének (a Tisza-tó és Örményes közötti szakaszának) téli vízszintről történő feltöltését február 12-én kezdték meg az öntözési idényben előírt 725 centiméteres üzemi vízszint fölé 730 centiméterre. A csapadékszegény időjárás okozta aszálykárok enyhítésére – többlet vízkészlet betározása érdekében – a Nagykunsági-főcsatorna I. bögéjének üzemi vízszintjét június 26-29. között 750-es vízállásig, majd 760 centiméteres szintig emelték meg.
Forrás: KÖTIVIZIG
- Kevesebb ritkítás, rendezettebb vetés – így segíthet a vécépapírguriga
- A holtfák rejtett lakója: így segíti a természetet az orrszarvúbogár
- Világszinten is egyedülálló természetvédelmi siker Magyarországon
- Döbbenetes mennyiségű illegális szemét került elő az erdőkből
- Hasonlítanak, mégis egészen más az életük – rózsabogár vagy zöld cserebogár?
- A túlbetonozás ára: termőföldet, vizet és hűvösebb városokat veszítünk
2026. június 13.
Kisebb döntések, nagyobb változás: így alakulhat át Európa étrendje
2026. június 12.
Átalakíthatja az autózást az E20-as benzin megjelenése
2026. június 12.
Nem lesz elég, hogy „lebomló” – szigorodnak a biohulladék szabályai
2026. június 11.